HASTA HAKLARI VARDIR,FARKLI HAKLARI YOKTUR

HASTA HAKLARI VARDIR,FARKLI HAKLARI YOKTUR....01/04/2019 “Hasta Hakları ”vardır; “Farklı Hakları” yoktur. Bizler, kendi aramızda “farklıyız” diyerek kendimizi iyi hissediyoruz, buna hiç itirazım yok. Maviler giyip, “Otizm Farkındalık Günü” nü eğlenerek kutluyoruz! Ben umut ederdim ki : her yıl ,en az bir HAK kazanalım da kutlayacak bir nedenimiz olsun. Örneğin bu sene aşağıdaki hakkı alabilmek üzere yoğunlaşabilirdik:Hastanelerde çocuklarımızla yapayalnız kalıyoruz. Röntgen çektiremiyoruz. Emar’a giremiyoruz.Kan aldıramıyoruz.Bir diş çekimi için 9 saat narkozda kalıyoruz… Hastanelerde otizmli hastayla iletişim kurabilecek psikoloji ve /veya özel eğitim sertifikalı donanımlı birkaç personel bizleri karşılamalı, multidisipliner bir yaklaşımla tedavi başlanmalı ve bu destek HAKKIMIZ olmalıdır. Kemal Koray’ın annesi. H.G

Bilgisayarda Karşılaşılan Hatalar ve bilgiler

BİLGİSAYAR ,CEP TELEFONUNDA V.S KARŞILAŞTIĞIM HATALAR ve GEREKLİ GÖRDÜĞÜM BİLGİLER Not:Karşılaştığım hataları,internnetten yaptığım araştırmalar sonucu veya bizzat bularak bir arada topladım. Derlediğim bu bilgileri ,birilerinin de işine yarar düşüncesiyle sonradan paylaşmaya karar verdim. Şayet işinize yararsa,otizmli Kemal Koray'ın babası çok değerli merhum Oğuz beye ve otizmli Enes'in annesi çok değerli merhume Fatma hanıma ,lütfen Allah'tan rahmet dileyiniz. Kemal Koray'ın annesi H.G

1)Bilgisayarda Görünmeyen Dosyaları Görünür Yapmak ( Garanti Çözüm )  Virüs içerip içermediğini bilmediğiniz bir USB kullandınız veya USB’nizi bir bilgisayara taktınız. Ardından USB’nizi bir antivirüs ile taradınız. Virüsler silindi ama bir de baktınız dosyalarınız ortada yok! Son yıllarda çok karşılaşılan bir durumdur bu. Önceden avmo adındaki virüsün dosyaları gizli yaparak neden olduğu sorun iyi bir antivirüs ile zararlı yazılımların silinmesinin ardından düzeliyordu. Bu işi de en iyi combofix adı verilen küçük boyutlu ama yararı büyük zararlı yazılım silme programı yapar. Ama günümüzde bu virüs gelişti. Artık Almana, tanatos… gibi türevleri çıktı. Artık virüs taraması yapıp, combofix kullanmak bu virüsten tamamen kurtulmaya yetmiyor. Şimdi size virüsten kurtulmanın kesin yolunu anlatacağım:  Öncelikle virüsün silindiğinden emin oluyoruz bunun için öncelikle combofixi indirin ve çalıştırın. Combofix çalışırken bilgisayarda başka bir işlem yapmayın. İşlemin bitmesi 5 – 10 dakika sürebilir. Ardından iyi bir antivirüs ( avast veya avirayı öneririm; hem hızlı hem de ücretsiz güncellenebiliyorlar. – avira; avasta göre daha hızlıdır, belirteyim) ile bilgisayarınızı taratın. Buraya kadarki işlemlerden sonra bilgisayar ve USB’niz virüsten arınmış olacaktır. Ama dosyalarınız hala görünür değildir. Çünkü virüs bilgisayarın sistem ayarını değiştiriyor ve normal dosyalarınız sistem dosyası olarak görünüyor. Bu nedenle yapmanız gereken Bilgisayarınızın;  Combofix ve Güncel Antivirüs taramasını yaptıktan sonra; 1. Klasör ve Arama Seçeneklerinden --> Görünüm --> Gizli dosyaları gösteri seçiyoruz ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle’nin önündeki tiki kaldırıyoruz. 2. Bu işlemlerden sonra görünmeyen dosyalarımıza baktığımızda soluk olarak görebiliriz. Sırada Dosyaların sistem ayarını değiştirmek kaldı. 3. Bu amaçla da; ac.exe dosyasını indirip kuruyoruz. Çok küçük bir dosyadır ve hemen kurulur. 4. Son olarak ise gizli görünen dosyalarımızı seçip, üzerlerinde sağa tıklayıp öznitelikleri değiştir seçeneğinden gizli ve sistem seçeneklerinin tikini kaldırıyoruz.  Geçmiş olsun :) işte tertemiz bir USB ve bilgisayar. Sorununuzu çözdükten sonra gizli dosyaları gizle diyerek görünen işletim sistemi ayar dosyalarını tekrar gizlemeniz iyi olur. Yazan: Ümit SERT

2)Bilgisayarı açar açmaz gelmesini istediğiniz program için: Başlat>Tüm Programlar>Başlangıç klasörüne sağ tıkla aç ve başlangıçta açılmasını istediğin programların kısayollarını bu klasörün içine kopyala ve klasörü kapat ,artık PC'nin her açılışında o programlarda açılacaktır…

3)Format attıktan sonra açtığım web siteleri rengarenk görünüyordu,Nvidia GeForce driver 64 bit indirdim. (Ekran kartını güncelledim.)

4)TMP uzantılı dosyalardan artık tamamen kurtulma: Tmp uzantılı dosyalardan artık tamamen kurtulabilirsiniz. Bu iş için şimdi ayıracağınız 1 dk. sonrası için bir daha hiç uğraşamamanız demek... Aşağıda yazdığım komutu notepad'te yazarak uzantısını .bat olarak kaydeterseniz TMP uzantılı dosyalar bundan böyle size problem çıkartmayacaklardır. DELTREE/Y C:\WINDOWS\FF*.TMO\>NUL C:\WINDOWS\COMMAND\deltree/y c:\Windows\cookies\*.* C:\WINDOWS\COMMAND\deltree/y c:\Windows\tempor~1\*.* C:\WINDOWS\COMMAND\deltree/y c:\Windows\temp\*.*

5)System Volume Information hatası Birincisi System Volume Information ve Recycle.bin bir virüs değil. Bir çok yerde virüstür,virüslerin kol gezdiği bir alandır gibisinden yazılar yazılmış. Yani kullandığınız işletim sistemi bir şekilde bu klasörleri oluşturur. System Volume Information kullandığınız harddiske ait bilgeri içerir ve Recycle.bin ise aslında geri dönüşüm kutusudur ve buna iat bilgileri içerir. Ne yapsanız silinmez .Yani Unlocker alıp silin gene orda bir yerde durur. Bu nedenle silmeye çalışmanız beyhude. Yapacağınız işlem sadece gizlemektir. Bunun için hemen solda DÜZENLE yazan yeri bulun. Klasör ve Arama seçeneklerini klikleyin. (Klasör secenekleri,Görünüm -Korunan İşletim sistemi dosyaları gizle (tıkla);Gizli dosya klasor veya sürücüleri gösterme.)

6)Farklı kaydet masaüstüne kaydedilemiyorsa: Masaüstüne gel, Sık kullanılanlar,sağ tık;geçerli konumu sık kullanılanlara ekle..

7)Ses iconu giderse.. Windows görev yöneticisini başlat,(CTR,alt,del) işlemler,explorer exe sağ tık,işlem ağacını sonlandır Tarih yazan yere tıkla,bildirim simgelerini özelleştir.

8)Bilgisayarı Güvenli modda açma:(silinmeyen klasorler için) 1. Bilgisayarınızdan tüm disketleri, CD'leri ve DVD'leri çıkarıp, ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Başlat düğmesini tıklatın, Kapat düğmesinin yanındaki oku tıklatın, ardından Yeniden Başlat'ı tıklatın. 2. Aşağıdakilerden birini yapın: Bilgisayarınızda tek bir işletim sistemi yüklüyse, bilgisayarınız yeniden başlatılırken F8 tuşuna tekrar tekrar basın. F8 tuşuna Windows logosu görüntülenmeden önce basmalısınız. Windows logosu görüntülenirse, Windows oturum açma isteminin görüntülenmesini bekledikten sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatarak işlemi yeniden denemeniz gerekir. Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi varsa, ok tuşlarını kullanarak güvenli modda başlatmak istediğiniz işletim sistemini vurgulayıp, ardından F8 tuşuna basın. 3. Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri ekranında, ok tuşlarını kullanarak istediğiniz güvenli mod seçeneğini vurgulayıp ENTER tuşuna basın. Seçenekler hakkında daha fazla bilgi için bkz. Gelişmiş başlangıç seçenekleri (güvenli mod dahil). 4. Yönetici haklarına sahip bir kullanıcı hesabı ile bilgisayarınızda oturum açın. Bilgisayarınız güvenli moddayken, ekranınızın köşelerinde Güvenli Mod sözcüklerini görürsünüz. Güvenli moddan çıkmak için, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows'un olağan şekilde başlamasına izin verin.

9)Denetim masasından kaldırılamayan dosyaları kaldırma Başlata basdıktan sonra açılan kutuya çalıştır yaz ve çalıştır a tıkla regedit/HKEY_LOCAL_MACHINE/software/Microsoft/Windows/Currentversion/Uninstall Control F ile dosyayı bul ve sil.

10)AdwCleaner:(Anasayfa kurtarma programı) Netmahal bulastiysa,AdwCleaner indir.İE hata verdi,Google chrome ile indirdim.Taraya bas,sonra temizleniyora bas. Yeniden baslatacak,tek sayfa gelecek ve tüm virüsleri gösterecektir. Bir prg silerken,bileşikleini de sil diye uyarıyosa,Görev Yöneticisini başlat.Oradan sil,uygulamalar da görünmüyorsa,işlemler den sil.

11)Görünmeyen pogramı bulma: 1)Movie Marker programı vardı,birlikte acılıyordu ancak kısayolunu bulamıyordum.Program files altında,adıyla.exe ile saklıydı. 2)Program arama butonunda,uninstaller olarak görünüyordu.Onu açtım,ileri yapsam program silinecekti.Ancak yerini gördüm.C/Program dosyaları X86 da idi.Exe'sini buldum masaüstüne attım.

12)USB de volum information system hatası: USB nin içeriğinde önemli bir şey yoksa,sağ mouse ,biçimlendir ile kurtuldum.

13)PDF leri birleştirme: http://combinepdf.com/tr/ sayfasından iki pdfi birleştirdim.Tek bir PDF sayfası oldu.

14)IP adresini bulma: Arama cubuguna, Ağ bağlantılarını görüntüle yaz. Bu bağlantının durumunu görüntüle (>> tıklayınca göründü) yi seç,Ayrıntıları tıkla. Bilgisayarınızın IP adresi, IPv4 Adresi'nin yanındaki Değer sütununda görünür IPv4 A dresi:

15) Bilgisayar adı ve mac adresi bulma: adı:Bilgisayar/özellikler mac adresi:başlat/çalıştır/cmd/ok;ekrana dos komut pencersi gelecek ipconfig/all yaz enter Fiziksel adres yazan kısım mac adresidir.

16)Site engelleme: İnternet Explorer/Araclar/internet secenekleri/guvenlik/yasak siteler/siteler ekle. Başka yol: Site engelleme: https://www.ozengen.com/site-engelleme-nasil-yapilir-resimli-anlatim/ Öncelikle  Bilgisayarım C:\Windows\System32\drivers\etc Klasörüne giriş yapın. Hosts dosyasına cift tıklayın ve Birlikte aç seçeneğini işaretleyerek Not defterini seçerek tamam’a tıklayın Dosyayı açtıktan sonra aşağıdaki gibi dosyayı düzenlemeniz gerekiyor.  Dosya için aşağıdaki örneği de kullanabilirsiniz. Örnek olarak bu aşağıdaki içeriği kopyaladığınız zaman Facebook ve Twitter ‘ı engellemiş olursunuz. # localhost name resolution is handled within DNS itself. # 127.0.0.1 localhost # ::1 localhost 127.0.0.1 www.facebook.com 127.0.0.1 facebook.com 127.0.0.1 www.twitter.com 127.0.0.1 twitter.com Dosyayı düzenledikten sonra kapatabilirsiniz. Dosyayı kapattıktan sonra çıkan uyarıya kaydet demeniz gerekmektedir. sonra belirlediğiniz websiteleri tamamen engellemiş olacaksınız. Konunun başlangıcında belirttiğimiz gibi bu yöntemle engellediğiniz sitelere hiçbir şekilde giriş yapılamayacaktır. Sitelerin engelini Kaldırmak için tekrar aynı yöntem ile giriş yaparak yazmış olduğunuz siteleri silmeniz yeterli olacaktır. Yöntem gördüğünüz gibi gayet kolaydır. Bu yöntemi uygulama konusunda sorun yaşayanlar için Eklentiler ile site engelleme yöntemini önerebiliriz. Hosts dosyası silinmiyor kaydedilemiyordu. Avira yı kapattım.Tüm programlar/Donatılar/Notepad/Yönetici olarak çalıştır/Notepad içinde aç ve sil veya kaydet.

17)Bir program kapanmıyorsa,C nin altından bul ve sil..

18)Bir programı flash bellekten kopyalama. Bilgisayar C/program files/buraya yapıştır Klasor olarak varsa,klasör olarak kopyaladım,çünkü klasorun içinde exe olarak var.

19)İnternet explorer acildiginda gelen siyah ekran İnternet secenekleri/gelişmiş/hızlandırılmış grafikler/GPU ile görüntüleme yerine…. kısmı tıklı ise tıkı kaldır,değilse tıkla

20)Silinmeyen dosya Klasör silinmiyordu;özelliklerden bakınca da 0 gösteriyordu. İçine bir belge (resim v.s her neyse) attım ve sildim.Nesne silindi diyordu,ancak yeniden başlatınca silindi.

21)USB flash bellek rundll hatası ara kısmına cmd yaz. attrib /s /d -r -a -s -h yaz ve enter. Tekrar flash bellege bak;sorun gitti.

22)Facebooktan video indirme (http://www.facebookvideoindir.gen.tr/nasil.html) Video oynarken,araç cubugundan linki kopyala;sonra http://facebookvideoindir.gen.tr/ ac;URL yi kopyala ,indir İndir in uzerine gel,hedefi farklı kaydet .

23)Facebook toplu davet https://www.youtube.com/watch?v=TSVBjmE7uPQ Blog ve indirme linki :adres cubuguna yapıstır http://emreakdemir.com.tr/blog/detay/5011/facebook-toplu-davet-programi-2016/ asagida siyah download var ona bas. Ve FacebookDavet i indir;çalıstır ;arkadaş davet et e bas ve baslaya bas;otomatik davet edecektir.

24)Linkle video yükleme (html de olsa) Linki ,Mozilla Firefox un adres cubuguna yapıstır. Videoyu farklı kaydet:mp4 kaydediyor.

25)Video kesme (Movie maker.) Öncelikle movie markeri ac.Videoyu içine at veya yükle.Ana ekranda videonun görünmesi lazım (yoksa edit işlemez).Video uzun ise hazırlanıyor olabilir,asagıda duruma bak,dakikalarca sürebilir… Kopyasını alınca da yeniden hazırlamaya alıyor. Videoyu kırpmak için,Düzen'de ,kırpma aracına bas;İki taraftan kesme cıkacak,baslangıc ve bitisi buradan ayarla,kırpmayı kaydete bas. Ön izleme bozuk duruyor,aldırma. Kapatırken,filmim ogesinde yaptıgınız değişiklikleri kaydetmek istiyor musunuz? a bas ve kaydet. Başka yol,baştan ve sondan böldüm.Böldüğüm yeri delete ettim,başka bir adla kaydettim.

26)Movie maker'e müzik ekleme: Önce ,gmail hesabımıza giriyoruz.Sonra ,asagıdaki adresden müzik kitaplıgına gidiyoruz.(linki adres cubuguna yaz) https://www.youtube.com/audiolibrary/music ucgen işaretiyle muziği dinleyip,asagıya dogru ok işretiyle de bilgisayarımıza indiriyoruz. Movie maker ,giriş/müzik ekle den ekliyoruz.

27)Movie maker'e alt yazı ekleme: Giriş/anlık görüntünün yanında /açıklamalı alt yazı ekle butonuna bas. Yazıyı yaz,ancak süreyi filmin bitiş süresi olarak yaz ki ,yazı sonuna kadar çıksın. Format factory (3.2.1 ) ile wmv olan uzantısını,mp4 e cevir.Cevirirken videonun içerisinde boyutunu,içe siyah bir cerceve koyarak kucultuyor.

28)Youtube a video yükleme Önce,gmail hesabına gir.(Onceden uye olmustuk) google a gir youtube yaz. Kanalım a basınca tum yuklediğin videolar görünür.Duzenlemek istersen,videonun sağ alt kosesinde, video duzenle bolumune tıkla.

29)Youtube daki videoyu bilgisayara yukleme: youtube dan videoyu bul, youtube yazının onune 2 s koy:http://ssyoutube.com/watch?v=uQF0xFoGqQQ Entere bas,ok cıkacak ona bas,indir formatının yanındaki istediğin uzantıyı seç,indir.

30)Youtube da videoyu 0 saniyeden başlatma youtube a gir,video yoneticisinden,videolara gir;uzerine bas,paylaşa basınca allta süre çıkıyor,ayarla.

31)Youtube da alt yazı yükleme: Youtube a gir/videonu seç/düzenle/alt yazılar/yeni alt yazı ekle/Türkçe/ yeni alt yazılar oluştur/+ işaretine bas,baslangıcı kendisi veriyor;bitişi sen belirle orn:0:33.0 gibi metni yaz,enter Videoyu seyret,durdurdugun noktada + işaretine bas,ilk başlangıc saatini belirliyor.

32)Fotoların boyutunu toplu kucultme (irfanwiev) İrfanwiev ı ac,Batch conversion /Rename e bas. Foto dolu ,klasoru seç; Add All de. Herhangibir fotoyu seç Browse den yer belirle Use advanced options a tıkla ,Advanced e tıkla Resize için With ,yaz;preserve aspect ratio da acık ise,kendi ayarlıyor.OK Start batch Exit batch https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3006 buradan eklentiyi firefoxa kur sonrada video oynarken eklentiye tıkla sonu flv ile biten bir dosya görececeksin ona tıklayıp videoyu indir.

33)GİF yapma Photoscape programını indirdim. Programı ac,anigif bölümüne fotografları bırak,kaydet.Ancak resim gibi kaydediliyor.(Gösterim için photoscape de bile göremiyorsun) .Sonra, http://giphy.com/search/giffy bu programı ac.Upload a bas. Ve drag anda drop a gifi at.Upload gifs e bas. Oradan faceden paylasım yapabilirsin.

34)Fotoğraf boyut küçültme: Fotoğrafın boyutu:1,12 MB ise;irfanwiev ile aç;yantaraftan kaliteyi yarıya düşür. Boyutu 180 KB oldu. Özellikle,web sitesine yüklerken çok işe yarıyor.

35)USB veri aktaramıyorsa, Telefon bilgisayara bagladıgım zaman,sadece sarj oluyordu.Veri aktarımı yapmıyordu. Bilgisayar/Özellikler/Aygıt yöneticisi/Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri/Generic USB Hub ,2sini de kaldırdım) Telefonda da Daha fazla/Geliştirici seçenekleri/USB hata ayıklama tıklı;Sahte konumlara izin ver tıklı olacak. Çalışmaya başladı,ancak bir USB devre dışı oldu.Takınca windows güncelllemesi çıktı;biraz uzun sürdü.Ancak düzeldi. Daha sonra,yeniden başlattım;tüm USB girişleri düzeldi.

36)EXCEL WORD Excelde Satır:29,5 Sütun:4.44 olunca ikisi de 1 cm ye es geliyor

Döngüsel Başvuru hatası Excel,Döngüsel Başvurular hatası veriyorsa,Formüller/Hata denetimi yanındaki oku tıkla/Döngüsel Başvuruları tıkla,hatalı hücreyi verecektir.

Karakter arama: Herhangibir karakteri ararsan,karakter eşlem yaz,arama kutusuna. Word de derece işareti :ALT248

Harf yeme Word de,e-mail de yazarken boşluk bir sonraki harfi yok ediyordu. Klavyede insert tusuna bastım,yok oldu.

"Baskı Başlıkları Bitişik ve tam satır ve tam sutun olmalıdır" hatası: Sayfa düzeni/sayfa yapısı/başlıkları yazdır/üsste yinelecek satırlara $1:$1 yaz,enter

37)POWER POINT 2007müziğin her slayttan sonra durmasını istemiyorsan; Eğer müziğin her slaytan sonra durmasını istemiyorsan burayı dikkatli yapıyoruz. Öncelikle 2007 de bu kısım değiştiğinden önceki versiyonu kullanmış olanlar güçlük çekebilir. - Ekrana gelen hoparlör resmini önce tıklayınız ve seçili hale getiriniz - Üstteki menülerden Animasyon  sonrada sol üstteki Özel Animasyonu seçiniz. - Sağ tarafta yeni bir pencere açıldı buradaki parça isminin üzerini farenin sağ tuşuyla tıklayıp Efekt Seçeneklerini seçiniz. - Ekrana yeni bir pencere daha gelecek buradan Yürütmeyi durdur yazısının altındaki ... slayttan sonra yı son slaytınız kaç ise onu seçiniz. Benim örneğimde 3 slayt olduğundan buradan 3 ü seçtim eğer sinizn sunumunuzda 20 slayt var ise buradan 20 yi seçiyorsunuz. Böylece müziğiniz 20 slayt boyunca susmadan devam ediyor.

38)POWER POINT 2010 müzik ekleme Müzik ekleme: Ekle/ses/dosyadan ses Animasyon/animasyon bölmesi müziğin yanındaki aşağı oka tıkla/efekt seçenekleri/ yürütmeye başlat:baştan itibaren yürütmeyi durdur:geçerli slayt sayısını yaz (16 tane ise 16 yaz.+ yazarsan 4 .slaytta keser) zamanlama:öncekinden sonra Geçişler ses yok, süre:kendisi veriyor;slaytı ilerlet:sonrasında:2 sn .Tümüne uygula

39)POWER POİNTİ VİDEOYA ÇEVİRME: Dosya/Kaydet ve gönder/video oluştur/Her slaytta gececek süreyi belirle/video olustur Bu sürümdeki bazı medyalar bu videoda bulunmuyor uyarısı alırsan; Dosya/Bilgi/Medya boyutu ve performansı (kendiliğinden bekletiyor) Bu sunudaki medya dosyaları 37 MB tutuyor, Medyayı sıkıştır;sunu kalitesi. Sıkıştırma dan 37,5 MB alan kazandınız. Tekrar, Dosya/Kaydet ve gönder/video oluştur/video olustur 40) CEP TELEFONU

Cep telefonunda öngörücü yazı Kolay ayarlar/Diğer ayarlar/Cihazım/Dil ve Giriş/Samsung Klavye

Cep telefonunda rehber uzerinde cevapsız arama 1 yazısı varsa; Bu ayarları gerçekleştirebilmek için telefonunuzdan Uygulamalar>Ayarlar>Uygulama>Yöneticisi (S4'ler için Diğer kısmı içerisindedir.) penceresindeyken sağdan sola ekranı sürükleyerek "Hepsi" sekmesi altına gelelim ve B harfi ile başlayan uygulamalar sırasına geldiğinizde Badgeprovider uygulamasının üzerine dokunarak veriyi sil seçeneğini kullanalım.  Kısa bir süre içerisinde veriyi silecektir ve telefonunuzu bir kez kapatıp açtığınız takdirde sorun ortadan kalkacaktır.

Cep telefonunda bir programı etkisiz hale getirmek: Ayarlar/Uygulamalar/Uygulama yöneticisi/Daha fazla/Sistem Uygulamaları göster/Programı bul/Devre dışı

Cep telefonun internetini bilgisayarda kullanma: wi-fi kapalı Telefondan/diğer ağlar/internet paylaşımı ve mobil erişimi/mobil erişim noktasını ve Usb bağlanıyor u etkinleştir Ad:… SSID:…

Telefondan tlf noları v.s veri alma: Bilgisayara wondershare mobilego yu kurduk (deneme süresi 5 günmüş ),bu arada telefondan asagıdaki işlemleri yaptık: Kolay ayarlar/Diğer ayarlar/Daha fazla/Geliştirici seçenekleri/ USB hata ayıklama ya bas/tamam/izin verisin mi,tamam/ (USB hata ayıklama onaylandığında,bilgisayar -telefon arasında veri kopyalamaya izin verir.) Mobilego da telefonum görünüyor. Export/export all contacs to computer/ to csv file veya to vCard file

Telefonun internetini bilgisayarda kullanma: AYARLAR/DİĞER AYARLAR/BAĞ VE TAŞINABİLİR WIFI:YESİL OLACAK VE USB BAGLANIYOR TIKLI OLACAK.

41)SAMSUNG TV

Samsung TV de manual kanal ayarlama: Ev işareti /ayarlar-çark işareti/Yayın/Uzman ayarları/Manual ayarlama/Türksat 42 E seç/ Transporder:Frekansı gir Tarama modu:Tüm kanallar Şebeke arama:etkinleştir Ara,manual ayar tamamlandı diyor;ve bulduğun kanalı en sona atıyor.

Samsung TV mevcut kanal ekleme Canlı TV,+ kanal ekle Kanal no değiştirme: Ev işaretine bas;canlı TV seçiliyken üzerine çık;Kanal listesi;düzenle ye bas;kanalı seç;(3-5 tane de secebilirsin),numarayı değiştir.

42)EPSON PRINTER

Epson printer kafa temizleme: Menu Yukarı oka bas 9.Bakım OK Nezıl kontrol Asagi ok,OK. Kafa temizleme Color Bu islemi 3 kez yap;sonra printeri kapat.10 dk bekle.

Epson driver yanlıslıkla silinirse, http://www.epson.com.tr/ yukarıda ara çubuguna (buyutec) e L550 yaz.Sekle bas,daha buyuk bir sekil cikacak. Asagida mavi barın içerisinde destek e tıkla sürücüler ve yazılımlara /sürücüler/driver e bas .İndir Save as yap. Kağıt carpık cıkıyorsa, Mavi plastik kısımla ,kağıt arasında 0,5 cm boşluk olsun.

Epson mürekkep temizleme : Gri çentik her zaman yukarıda olacak.(Sadece tasırken indir;mürekkep akmasın) Denetim masası/Donanım ve ses/Aygıtlar ve yazıcılar/sağ tık/yazdırma tercihleri/Bakım/Mürekkep temizlemeyi etkinleştirme/ ileri/ileri/tamam.

Epson Scan ve Printer drivers ları yükleme: https://www.epson.com.tr/ sitesine gidelim;sağda ustte Turkçe nin yanındaki büyüteç işaretine basalım. L550 yazalım;printer resminin üzerine basalım;daha büyük bir printer resmi çıkacak;Destek/sürücüler ve yazılımlar/suruculer Driver (v1.55 … )bas ve indir.epson 514321eu cıkacak bu printer. Epson Scan (v3.790 …) bas ve indir. Epson376355eu.exe bu da Tarayıcı Ayrıca linklerini gmail ile gonderdiler. Epson Scan masaüstünde beliriyor;printer de Aygıtlar ve yazıcılar/yazıcılarda cıkması lazım.

GMAIL Ön izleme bölmesi Ayarlar/Labs/ön izleme bölmesi/etkinleştir

Lenovo bilgisyara format atma Ayarlar/Bilgisayar ayarlarını değiştir/Güncelleştirme ve kurtarma/kurtarma/Her şeyi kaldırın ve windowsu yeniden yükleyin

Bilgisayarı türkçeye çevirme: Asagidaki linkten ,mavi 64 yazan link: http://ge.tt/8JOlsZi1 (tr-tr64 )winrar ile ac ve içerideki su dosyayı ıp.cap dosyasını C surucusu içine kopyalıyoruz. komut istemine kopyalarak yapıştır,birebir aynen uyuyor. https://hozermd.com/2014/05/31/windows-8-1-dil-paketi-sorunu-cozumu/comment-page-3/#comment-397

MICROSOFT OFFICE 2007 YÜKLEME ofc2007 i indirdim(belleğe aldım ),winrar ile açtım.En aşağıda setup.exe ye bastım.Lisans anahtarı text ten kopyalayıp yapıştırdım. Yüklenirken 1935 hatası verdi,derhal yeniden başlattım ,yüklendi.

Movie Marker yükleme youtube.com-seyyahgunluk-windowsmoviemaker dosyasını acıyoruz.wlsetup.all .exe daoyasını çalıştır. windows essensitals 12 yükleniyor..yüklemek istediğiniz programları secin (tıklayarak)

VERGİ

Büyükçekmece V.D:408 029 8710

 

Otizm ve Psikiyatri

Ben, 21 yaşında otizmli bir gencin annesiyim. Okuduğum kitaplardan ve internetten yaptığım araştırmalardan çıkardığım aşağıdaki özet bilgiyi, otizmden etkilenen herkese faydası olabilir düşüncesiyle paylaşmak istedim. Çocuklarımız maalesef genellikle kendilerini ifade edemedikleri için, onların sıkıntılarını ve dertlerini çok iyi gözlemlememiz ve “ÇARE OLMAK” gibi ağır bir sorumluluğumuz var. Yolun başındaki ebeveynlere kendimce önemli gördüğüm tavsiyelerim şunlar olacaktır: 1)Bu hastalığın teşhisinde ve ilaç düzenlemesinde sadece psikiyatristler ve nöroloji uzmanları yetkilidir. Her otizmli birey ilaç kullanmak zorunda değildir. İhtiyacı varsa buna hekim karar verecektir.Aynı zamanda ,epilepsi hastalığı da olan bir otizmli bireye, “Sakın ilaç kullanma!” şeklinde verilen yanlış bir yönlendirme,bireye çok zarar vererek geriye gitmesine neden olabilir. 2)Kullandığınız ilaçları,bu ilaçların olumlu etkilerini,yan etkilerini çok doğru bir gözlem yaparak bir deftere kaydediniz. Yıllar sonra bir başka hekim,aynı ilacı verdiğinde bu ilaçtan memnun kalmadığınızı belirterek ,olumsuz durumları tekrar yaşamazsınız.(Çocuğunuz hakkında önemli durumları da kaydediniz: Ne zaman yürüdü; Ne zaman diş çıkardı v.s .çünkü bunlar her zaman sorulacaktır.) 3) Psikiyatristin (veya nöroloji uzmanının) doğru ilacı verebilmesi için de ,çocuğumuz hakkında çok doğru gözlem yapmamız gerekir. Uzman doktor,15-20 dakikalık muayene süresinde,sadece bizden aldığı verilere dayanarak ilaç düzenlemesi yapacaktır. O yüzden,hekimin önemli konulara odaklanabilmesi için,özet ve net bilgi vermeliyiz. 4)Doğru gözlem nasıl yapılır: Birkaç ilaca aynı zamanda başlarsanız; etkilerin hangi ilaçdan geldiğini anlayamazsınız.,yanılabilirsiniz.İlacın farmakolojik etkileri hakkında da bilgi sahibi olmamız gerekir.Örneğin bir ilaç 3 ay boyunca vücutta etkisini sürdürebilen uzun etkili depo ilaç olabilir. İlacı hekimin bilgisi dahilinde bıraktıktan 3 ay sonra, çocuğunuz kötüye gidebilir. Ancak siz haliyle , bıraktığınız ilaçla ilişkilendiremezsiniz. 5) Her ilaç bağımlılık yapmaz. Kırmızı ve Yeşil reçeteleri ilaçlar, tolerans geliştirerek bağımlılık yapabilir. Yani,bir müddet sonra ilacın daha fazlasına gereksinim duyulur;bu ilaçları da hekimler kolay kolay vermek istemezler zaten. (Örn:Akineton,Xanax,Ativan…) Otizm çok karmaşık bir bozukluktur. Klasik tıpta Şizofreni hastalığı “Tedavi edilebilir” hastalıklar grubunda iken; otizm için henüz böyle bir müjde maalesef verilememiştir.(Ancak,alternatif tıp tedavisi için farklı görüşler vardır.) Psikiyatri ilaçları ise sadece belirtileri bastırmaktadır,tedavi etmemektedir. HER OTİZMLİ BİREY NEDEN FARKLIDIR? 1)Otizm dereceleri farklıdır : %40 civarı otizmliler çok daha avantajlıdır. (İyi bir eğitimle,normal gelişen çocukların seviyesine yaklaşan birkaç çocuğa bizzat şahit oldum.) 2)Zeka dereceleri farklıdır : Düşük Zeka ;Normal Zeka ;Üstün Zeka. Otizm her zeka seviyesinde görülür. (Bedensel engelin her zeka seviyesinde görüldüğü gibi.) 3)Sadece Otizmlidir, eşlik eden hastalığı yoktur. Veya eşlik eden hastalıklar vardır ve farklıdır: Otizmli bireylere genellikle , bazı hastalıklar eşlik eder: Otizm: Otizm, yaşamın ilk üç yılı içinde ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde problemler, tekrarlayıcı davranış ve kısıtlı ilgi alanları ile kendini gösteren, karmaşık gelişimsel bir bozukluktur. Hekimlerin verebileceği ilaçlar: Antipsikotikler: Risperdal,Abilify,Zyprexa…. Otizm+Panik Atak : Panik atak durumunda beyne yanlış bir “tehlike sinyali” gönderilir ve kişi yaşamsal tehdit mesajı alır.Örneğin,birden bire karşınıza vahşi bir hayvan (aslan) çıktığını düşünün. İnsanda da, her canlı gibi “Savaş ,Kaç,Donakal” tepkisi oluşur. Belirtiler: Kalbin çok hızlı artması; ten renginin beyazlaşması,hızlı soluk alıp verme… (Siz otizmli olsaydınız bu durumu nasıl açıklardınız? Bence sadece “ÇIĞLIK “ATARAK” ) Hekimlerin verebileceği ilaçlar: Anksiyolitikler (Sıkıntı çözücüler:korku ve kaygı gidericiler ): Atarax,Xanax,Ativan…v.s. ve Antidepresanlar. Otizm+Depresyon : Depresyon (Çöküntü) : Belirtileri:Keyfsizlik, isteksizlik, hayattan zevk alamama, moral bozukluğu ,ağlama v.s Hekimlerin verebileceği ilaçlar: Antidepresanlar : Cipralex,Prozac,Lustural…. Otizm+ Mani: Mani: Depresyonun tersi. Belirtileri: Sinirlilik, kafa karışıklığı ,öfke,şiddet ,v.s. Hekimlerin verebileceği ilaçlar: Antimanik ilaçlar: Zihin Dengeliyiciler;duygu durum düzenleyiciler. Lityum,Depakin,Lamictal…. Otizm+Bipolar : Bipolar (iki uçlu): Maniden depresyona kadar uzanan ruh halindeki aşırı değişiklikler. Otizm+Epilepsi : Epilepsi: Epilepsi nöbeti (yada krizi), beynin normal aktivitesinin, sinir hücrelerinde geçici olarak meydana gelen anormal elektriksel aktivite sonucu bozulması ile oluşan bir durumdur Hekimlerin verebileceği ilaçlar: Antiepileptik ilaçlar: Depakin,Lamictal,Tegretol…. Otizm+Diş Gıcırtısı; Otizm+Down sendromu; Otizm+Zeka geriliği ;şeklinde bu liste uzar,gider maalesef. Otizmle mücadelenizde başarılar dilerim. Kemal Koray’ın annesi H.G

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası:

“gonulotizm.org.tr” sitesi olarak kişisel gizlilik haklarınıza saygı duyuyor ve sitemizde geçirdiğiniz süre zarfında bunu sağlamak için çaba sarfediyoruz. Kişisel bilgilerinizin güvenliği ile ilgili açıklamalar aşağıda açıklanmış ve bilginize sunulmuştur. Kayıt Dosyaları Birçok standard web sunucusunda olduğu gibi “gonulotizm.org.tr”'da istatistiksel amaçlı log dosyaları kaydı tutmaktadır. Bu dosyalar; ip adresiniz, internet servis sağlayıcınız, tarayıcınızın özellikleri, işletim sisteminiz ve siteye giriş-çıkış sayfalarınız gibi standard bilgileri içermektedir. Log dosyaları kesinlikle istatistiksel amaçlar dışında kullanılmamakta ve mahremiyetinizi ihlal etmemektedir.Ip adresiniz ve diğer bilgiler, şahsi bilgileriniz ile ilişkilendirilmemektedir. Reklamlar Sitemizde dışarıdan şirketlerin reklamlarını yayınlamaktayız (Google, v.s.). Bu reklamlar çerez (cookıes) içerebilir ve bu sirketler tarafından çerez bilgileri toplanabilir ve bizim bu bilgiye ulaşmamız mümkün değildir. Biz Google Adsense, vb. şirketler ile çalışmaktayız lütfen onların ilgili sayfalarından gizlilik sözleşmelerini okuyunuz. Çerezler (Cookies) “Cookie - Çerez” kelimesi web sayfası sunucusunun sizin bilgisayarınızın hard diskine yerleştirdiği ufak bir text dosyasını tanımlamak için kullanılmaktadır. Sitemizin bazı bölümlerinde kullanıcı kolaylığı sağlamak için çerez kullanılıyor olabilir. Ayrıca sitede mevcut bulunan reklamlar aracılığıyla, reklam verilerinin toplanması için cookie ve web beacon kullanılıyor olabilir. Bu tamamen sizin izninizle gerçekleşiyor olup, isteğiniz dahilinde internet tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek bunu engellemeniz mümkündür. Dış Bağlantılar “gonulotizm.org.tr” sitesi, sayfalarından farklı internet adreslerine bağlantı vermektedir. “gonulotizm.org.tr” link verdiği, banner tanıtımını yaptığı sitelerin içeriklerinden veya gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. Burada bahsedilen bağlantı verme işlemi, hukuki olarak “atıfta bulunma” olarak değerlendirilmektedir. İletişim “gonulotizm.org.tr” sitesinde uygulanan gizlilik politikası ile ilgili; her türlü soru, görüş ve düşüncelerinizi bize   “Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden iletebilirsiniz.

 

Kullanım Koşulları:

Aşağıda Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi ile sizin aranızdaki yasal bir sözleşmenin koşulları yer almaktadır. Bu Web sitesine erişerek, bu siteyi görüntüleyerek veya kullanarak, bu koşulları okuduğunuzu, anladığınızı ve bu koşullara bağlı olacağınızı ve geçerli tüm yasa ve düzenlemelere uyacağınızı kabul etmektesiniz. Bu koşulları kabul etmiyorsanız, lütfen, bu Web sitesini kullanmayın.

Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi size herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda, bu Kullanım Koşullarını ve bu Web sitesinde yer alan diğer tüm bilgileri, postalanan bu belgeyi güncelleyerek değiştirebilir. Ayrıca, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda, bu sitede tanımlanan ürünlere, hizmetlere ve programlara ilişkin geliştirmeler veya değişiklikler yapabilir.

Genel

Bu Web sitesinde, uyulması ve takip edilmesi gereken mülkiyete ilişkin bildirimler ve telif hakkı bilgileri yer alır. Bu sitede yer alan her türlü içerik, program ve materyalin hakları Vakıf'a aittir ve Portal'da yer alan görsel veya işitsel herhangi bir data kopyalanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz.

Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'nın önceden yazılı izni olmaksızın bu site ve bu sitenin tüm içeriği kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, yüklenemez, postalanamaz, aktarılamaz, dağıtılamaz veya bu içerikten türetilen işler yaratmak üzere kullanılamaz.

Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, bu Web sitesinde yer alan Web sayfalarına, ancak bu Web sitesinin ticari olmayan amaçla yalnızca sizin bilgisayarınızdan kişisel erişiminiz ve bu Web sayfalarını bu bilgisayarda bu amaçla görüntülemeniz için size münhasır olmayan, devredilemeyen, sınırlı bir izin verir. Bu izin, size bu sitede görüntülenen içeriği değiştirmemeniz, tüm telif hakkı ve ticari marka bildirimleriyle, mülkiyete ilişkin diğer bildirimleri korumanız ve bu içerikle birlikte yer alan veya bu sitede sair surette belirtilen tüm kayıt ve koşulları ve bildirimleri kabul etmeniz koşuluyla verilir. Önceki koşullar dikkate alınmaksızın; bu siteden yüklenmesi, erişilmesi veya diğer bir şekilde kullanılması için sağlanan, kendi lisans kayıt ve koşullarına ve bildirimlerine sahip tüm yazılım ve diğer malzemeler, söz konusu kendi kayıt ve koşullarına ve bildirimlerine tabi olacaklardır.

Yukarıdaki paragrafta belirtilen sınırlı izin haricinde, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi size herhangi bir patent, ticari marka, telif hakkı veya diğer bir mülkiyet hakkı veya fikri mülkiyet hakkı kapsamında, açık veya zımni olarak hiçbir hak veya lisans vermez. Bu site içeriğinin hiçbir parçasının kopya görüntüsünü, başka bir Web sitesinde veya diğer herhangi bir ortamda kullanamazsınız.

Bu sitede yer alan kayıt, koşul ve bildirimlere uymamanız halinde, size verilmiş tüm haklar önceden bildirilmeksizin otomatik olarak sona erecek ve elinizde veya kontrolünüzde bulunan yüklenmiş malzemelerin tüm kopyalarını derhal imha etmeniz gerekecektir. Ayrıca, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, üyelik Üye veya kendisi tarafından sona erdirildiğinde Üye'ye ait tüm bilgi ve verileri imha edecektir. Ancak imha edilmemesinden veya bilgilerin saklanmasından dolayı Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi sorumlu değildir, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'ndan bu nedenle herhangi bir tazminat talebinde bulunulamaz.

Sorumluluğun reddine ilişkin belirli koşullar

Bu Web sitesinde yer alan bilgilerin doğru, güncel veya eksiksiz olduğu taahhüt ve garanti edilmez ve bu site teknik kusurlar veya yazım hataları içerebilir. Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, bilgileri güncel tutmak veya sitede yayınlanan bilgilerin doğruluğunu veya eksiksizliğini sağlamak için bu siteyi güncelleme sorumluluğunu almaz (ve bu sorumluluğu açıkça reddeder). Buna bağlı olarak, bu sitede tanımlanan tüm hizmetler, ürünler veya diğer konularla ilgili olarak herhangi bir karar vermeden önce, sitede yer alan tüm bilgilerin doğruluğunu ve eksiksizliğini sizin teyit etmeniz gerekir. Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, sorunun çözülmesi amacıyla bilgi sağlamayı seçmiş olsa bile, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'na bildirilen herhangi bir sorunun Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi tarafından çözüleceğine dair hiçbir garanti vermez.

Gizli bilgiler

Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, kendi Web sitesi yoluyla sizden gizli veya sizin mülkiyetinizde bulunan bilgileri almak istememektedir. Lütfen, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'na gönderilen kişisel bilgiler hariç (isim-soyad, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri vb.) tüm bilgi veya malzemelerin Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi tarafından gizli OLMAYAN bilgi olarak değerlendirileceğini dikkate alın. Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'na herhangi bir bilgi veya malzeme göndererek, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'na bu malzemeleri ve bilgileri kopyalaması, çoğaltması, yayınlaması, yüklemesi, postalaması, aktarması, dağıtması, kamuya açık görüntülemesi, gerçekleştirmesi, değiştirmesi, bunlardan türetilen işler hazırlaması ve diğer herhangi bir şekilde serbestçe kullanması için sınırsız ve geri alınamaz bir lisans vermiş olursunuz. Ayrıca, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'na herhangi bir amaçla gönderdiğiniz tüm fikirleri, kavramları, know-how veya teknik bilgileri Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'nın serbestçe kullanabileceğini de kabul edersiniz.

Ancak, (a) Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, sizden adınızı kullanma iznini almadığı sürece; veya (b) Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, bu sitenin belirli bir bölümüne gönderdiğiniz malzemeler veya diğer bilgilerin, adınızla birlikte, yayınlanacağını veya diğer bir şekilde kullanılacağını size önceden bildirmediği sürece; veya (c) Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'in bu şekilde davranması yürürlükte bulunan yasal düzenlemeler uyarınca zorunlu olmadığı sürece, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi sizin adınızı yayınlamayacak veya Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'na malzeme veya bilgi göndermiş olduğunuzu kamuya açıklamayacaktır.

Ürün ve hizmet alabilmek amacıyla Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'na gönderdiğiniz tanımlayıcı kişisel bilgiler, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'nın gizlilik ilkesine uygun olarak işlenecektir.

Diğer Web Sitelerine Bağlantılar

Bu Web sitesinde, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi dışı Web sitelerine ve kaynaklara bağlantılar veya atıflar sağlanabilir. Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, herhangi bir Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi sitesinden atıfta bulunmuş olabileceği, erişilebilen herhangi bir Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi dışı Web sitesi veya üçüncü kişi kaynakları hakkında hiçbir beyanda bulunmaz, garanti vermez veya herhangi bir taahhütte bulunmaz. Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi dışı bir Web sitesine giden bir bağlantı, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'nın bu sitenin içeriğini veya bu tür bir Web sitesinin kullanımını veya sahibini onayladığı anlamına gelmez. Ayrıca, siz, bu tür üçüncü kişileri bir Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi sitesinden öğrenmiş (veya bu tür kişilerle bir bağlantı sağlamış) olsanız bile, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi sizin üçüncü kişilerle gerçekleştirebileceğiniz işlemlere taraf değildir veya bu tür hiçbir işlemden sorumlu değildir. Dolayısıyla, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'nın bu tür harici sitelerin veya kaynakların sağlanabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu tür site veya kaynaklarda yer alan veya buralardan sağlanan hiçbir içerikten, hizmetten, üründen veya diğer malzemelerden sorumlu olmadığını veya bunlara karşı yükümlü olmadığını kabul etmiş sayılırsınız.

Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi dışı bir Web sitesine eriştiğinizde, bu site Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi logosunu içerse dahi, lütfen, bu sitenin Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'ndan bağımsız olduğunu ve Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'in bu Web sitesinin içeriğini kontrol etmediğini biliniz. Kendinizi virüslerden, worm, truva atlarından veya diğer potansiyel yıkıcı programlardan korumak için gerekli önlemleri almak ve bilgilerinizi uygun bulduğunuz şekilde korumak sizin sorumluluğunuzdadır.

Bu siteye bağlanmak

Bu Web sitesine giden tüm bağlantıların Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi tarafından yazılı olarak onaylanmış olması gerekir; Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, ancak bir bağlantı ve bu bağlantı tarafından etkinleştirilen sayfalar: (a) bu Web sitesinin herhangi bir sayfasının çevresinde çerçeve oluşturmadığı veya bu sitede yer alan herhangi bir içeriğin görsel sunumunu veya görünümünü herhangi bir şekilde değiştirebilecek diğer teknikleri kullanmadığı sürece; (b) sizin Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi ile kurduğunuz ilişkiyi yanlış tarif etmediği sürece bu bağlantılara izin verebilir. Bu siteye bağlantı oluşturmak üzere izin almaya yönelik diğer bir koşul da, bu Web sitesine bağlantı oluşturma iznini Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'nın istediği herhangi bir zamanda, yalnızca kendi takdiriyle, sona erdirebileceğini kabul etmenizdir.

Çeviriler

Bu Web sitesindeki belirli metinler, yabancı dillerde de sağlanabilir. Bu çeviriler, size yalnızca bir kolaylık olarak sağlanır ve Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, çevirinin bir kişi veya bilgisayar tarafından yapılmış olduğuna bakılmaksızın, çevirinin doğruluğu ve eksiksizliğine ilişkin olarak hiçbir beyanda veya taahhütte bulunmaz.

GARANTİNİN REDDİ

Bu sitenin kullanımından kaynaklanan risk yalnızca size aittir. Tüm malzemeler, bilgiler, ürünler, yazılımlar, programlar ve hizmetler, herhangi bir garanti verilmeksizin sağlanır. Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi yasaların izin verdiği en geniş kapsamda, mülkiyet haklarının ve fikri mülkiyet haklarının ihlal edilmeyeceğine dair garantiler ile ticarilik ve belirli bir amaca uygunluk için garantiler de dahil, ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, açık, zımni, yasal ve diğer her türlü garantiyi vermeyi veya beyanda bulunmayı açıkça reddeder. Hiçbir sınırlama olmaksızın, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi bu web sitesinin kesintisiz, zamanında, güvenli ve hatasız işleyeceğine dair hiçbir garanti vermez.

Bu anlaşmayı okuyarak, malzemeleri, bilgileri, ürünleri, yazılımları, programları veya hizmetleri yüklediğinizde veya diğer herhangi bir şekilde edindiğinizde, bunu yalnızca kendi kararınızla ve riski size ait olmak üzere ve bilgisayar sisteminizde oluşabilecek hasarlar veya veri kayıpları da dahil olmak üzere, doğabilecek her türlü zarardan yalnızca sizin sorumlu olacağınız şekilde gerçekleştirdiğinizi biliyor ve kabul ediyorsunuz.

Bazı hukuk düzenleri garantilerin hariç tutulmasına izin vermez, bu durumda yukarıda hariç tutulanlar sizin için geçerli değildir.

SORUMLULUKLARIN SINIRI

Zarar olasılığı Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'na önceden açıkça bildirilmiş olsa bile, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, bu web sitesiyle ilişkili ya da bu web sitesinden kaynaklanan veya bu web sitesinin kullanımından ya da bu web sitesinden bağlantı verilen, atıfta bulunulan veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir site veya kaynağın herhangi bir kullanımından veya herhangi bir malzemenin, bilginin, ürünün veya hizmetin kullanımından, yüklenmesinden veya bunlara erişimden kaynaklanan; doğrudan, dolaylı, arızi, özel, cezai veya sonuçta ortaya çıkan zararlardan, bu kapsamda sınırlı olmaksızın, kar kaybı, işlerin kesintiye uğraması, tasarruf kaybı veya programların veya verilerin kaybından, her ne türde olursa olsun hiç bir zarardan hiçbir koşul altında sorumlu olmaz. Bu sorumluluktan feragat, sorumluluk, sözleşmeye, garantiye, haksız fiile veya diğer herhangi bir yasal gerekçeye dayansa bile, tüm dava nedenleri için geçerli olur.

Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi, üyelik Üye veya kendisi tarafından sona erdirildiğinde Üye'ye ait tüm bilgi ve verileri imha edecektir. Ancak imha edilmemesinden veya bilgilerin saklanmasından dolayı Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi sorumlu değildir, Gönül Otizm Spor ve Yaşam Merkezi'ndan bu nedenle herhangi bir tazminat talebinde bulunulamaz.

 

Diğer Makaleler...

  1. Video Galerisi